K.K. Downing zagrał koncert z repertuarem Judas Priest

Podziel się!

K.K. Downing to były gitarzysta Judas Priest, który po nagraniu szesnastu albumów studyjnych odszedł z legendarnego zespołu w 2011 roku. Od tamtej pory nie był zbyt aktywny koncertowo, jednakże kilka miesięcy temu zdecydował się na specjalny występ w swoim klubie KK’s Steel Mill w Wolverhampton (Anglia).

Gitarzysta połączył siły z Timem „Ripperem” Owensem (wokalista Judas Priest z lat 1996-2003), Lesem Binksem (perkusista tegoż zespołu z lat 1977-1979), Davidem Ellefsonem (Megadeth) i A.J. Mills’em (Hostile). W takim składzie formacja zaprezentowała czternaście utworów z dyskografii Judas Priest. Część kompozycji to evergreeny, które Bogowie Metalu grają bardzo często, ale Downing postarał się o wiele urozmaiceń w setliście. Tym sposobem fani zgromadzeni w klubie mogli usłyszeć rarytasy pokroju „Before The Dawn”, „Take On The World”, czy też „Between The Hammer And The Anvil”.

Na chwilę obecną muzycy nie wiedzą, czy dojdzie do trasy koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Tim „Ripper” Owens twierdzi, że chciałby takiego rozwoju wydarzeń, jednakże z powodu napiętych terminarzy muzyków może być to trudne do zrealizowania.

Przed koncertem supergrupy miały miejsce występy Davida Ellefsona i Blaze’a Bayleya (ex-Iron Maiden).

Kenneth Downing Setlist KK’s Steel Mill, Wolverhampton, England 2019

Edit this setlist | More Kenneth Downing setlists

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.